19 Nisan 2015 Pazar

Partilerin aday listeleri belli oldu..

Okul Öncesi Eğitim Şenliği

Gölbaşı İlçe Kaymakamlığı ve Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile Gölbaşı’nda eğitim veren 7 bağımsız anaokulu ve uygumla okulu, 26 ilköğretim bünyesinde 26 anasınıfı, 4 özel anaokulu ile 3 resmi anaokulunun öğrencileri tarafından “Okul Öncesi Eğitim Şenlikleri” adı altında bir program gerçekleştirdi.

29 Mayıs 2012 Salı 13:41
 Okul Öncesi Eğitim Şenliği
Foto galeriye git

Okul Öncesi Eğitim Şenliği

Gölbaşı İlçe Kaymakamlığı ve Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile Gölbaşı’nda eğitim veren 7 bağımsız anaokulu ve uygulama okulu, 26 ilköğretim bünyesinde 26 anasınıfı, 4 özel anaokulu ile 3 resmi anaokulunun öğrencileri tarafından “Okul Öncesi Eğitim Şenlikleri” adı altında bir program gerçekleştirildi.

Gölbaşı Kaymakamlığı önünde başlayan programda minik öğrenciler Kaymakamlık önünden Mevlana Parkı’nda ki Şenlik alanına ellerinde Türk Bayrakları ve “Zirve Öncesi Okul Öncesi”, “Eğitime Geç Kalma Okul Öncesinden Başla”, Bir Çocuğu Eğitmek O Ülkenin Kaderini Belirler”, yazılı dövizler ile yürüyerek hep bir ağızdan şarkılar söylediler. Gölbaşı’nda ilk defa ilçe genelinde eğitim veren tüm anaokullarının toplu olarak gerçekleştirdiği Okul Öncesi Eğitim Şenliğine; Gölbaşı İlçe Kaymakamı Raşit Zengin, Gölbaşı Belediye Başkan Yardımcısı Murat Bölük, Gölbaşı İlçe Jandarma Komutan Vekili Üsteğmen Mehmet Kuşça, CHP Gölbaşı İlçe Başkanı Ercan Şimşek, MHP Gölbaşı İlçe Başkanı Mahmut Aksoy, AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Mehmet Deveci, Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Karabulut, Gölbaşı İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Özden Şimşek, Gölbaşı Halk Eğitim Merkezi Müdürü Oğuz Yücel, STK temsilcileri, öğrenciler ve veliler katıldı.Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan Okul Öncesi Eğitim şenliğine Gölbaşı Türkay Sanat Merkezide animasyon grupları ile katkı sağladı.

HEDEFİMİZ OKUL ÖNCESİNİ EĞİTİMİ ARTTIRMAK

Okul Öncesi Eğitim Şenliği programında açılış konuşmasını yapan Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İrfan Özüdoğru, okul öncesi eğitimin farkındalığını oluşturmak ve Okul Öncesinde ki okullaşma oranını artırmak amacıyla bu şenliklerin düzenlediğini belirterek, okullaşma oranlarının her yıl artarak devam etmesini hedeflediklerini kaydetti.

OKUL ÖNCESİ EĞİTİM ŞART

Gölbaşı ilçe Kaymakamı Raşit Zengin yaptığı konuşmasında Okul öncesi eğitimin önemine değinerek, “Bizler hep genç nüfusumuzla övünüyoruz. Gençlerimizi ne kadar iyi yetiştirirsek devlet olarak o kadar güçlü oluruz. Her şeyin başı eğitim. Eğitimin başında da Okul Öncesi’nin çok büyük önemi var. Bizler velilerimizde bu farkında lığı oluşturmak adına bu şenliklerimizi düzenliyoruz. Çocuklarımızın ana sınıfına gitmesi için velilerimizi teşvik ediyoruz” dedi.

KAYMAKAM ZENGİN ÖĞRENCİLERLE EBRU YAPTI

Yapılan konuşmaların ardından Gölbaşı Özel Nesibe Aydın Okulları halk dansları topluluğu Anadolu’ya özgü halk dansları gösterilerini katılımcılara sergiledi. Katılımcılar tarafından beğeni ile izlenen halk oyunları sonrası açılan stantlarda minik öğrenciler el becerilerini ve marifetlerini ortaya koyarak resim, yüz boyaması ve ebru yaptılar. Mevlana parkında gerçekleştirilen Okul öncesi eğitim şenliğinde Gölbaşı Kaymakamı Raşit Zengin’de öğrenciler ile birlikte Ebru yaptı.

Gölbaşı Mevlana Parkında gerçekleştirilen Okul öncesi Eğitim Şenliğinde minik öğrenciler müzik, dans gösterileri ile doyasıya eğlenirken, velilerde çocuklarının mutluluklarına ortak oldular.

 

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

dmoz.org
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
E-GAZETE
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

ARŞİV

banner82

banner80

banner63

banner54