28 Nisan 2015 Salı

Partilerin aday listeleri belli oldu..

Meşhur Peynirci’de neler oluyor….

Ankara gıda sektörünün sayılı firmalarından biri olan ve Meşhur Peynirci adı ile gıda sektöründe faaliyet gösteren firmanın Gölbaşı Şubesi hakkındaki şikâyetler artarak devam ediyor.

15 Temmuz 2012 Pazar 16:06
Meşhur Peynirci’de neler oluyor….
Özel Haber Orhan UÇAR

 Gölbaşı Meşhur Peynirci’de neler oluyor…. 

Ankara gıda sektörünün sayılı firmalarından biri olan ve Meşhur Peynirci adı ile gıda sektöründe faaliyet gösteren firmanın Gölbaşı Şubesi hakkındaki şikâyetler artarak devam ediyor. Cemal Gürsel Caddesi alt geçit karşısında bulunan market birçok kez haberlere konu olmuş, Gölbaşı Belediye Zabıta ekiplerinin durak noktası haline gelmişti. Kaldırımları işgal etmesi, otoparkı kapatması ve gelen malların dükkana boşaltılması sırasında yaşanan olaylar.. Bu şikâyetlere bir yenisi daha eklendi. Bu sefer ki şikâyetçiler kendi çalışanları. Sigortasız işçi çalıştırma. Fazla mesai yaptırma. Çalışanın maaşını çeşitli nedenler göstererek ödememe. Bu şikâyetlerin sahibi Meşhur Peynirci’nin eski çalışanı ve kendisinden başka birçok kişinin de bu mağduriyette uğradığını iddia ediyor. Yetkilileri göreve çağıran ve bizim hakkımızı savunacak kimse yok mu diyen B.D. Haziran ayında söz konusu markette işe başladığını belirterek; “Kasiyer olarak bir ay çalıştım. Ay sonunda maaşımı almanın mutluluğunu yaşayamadım. Kasamın açık verdiğini söylediler” dedi.

KASANDA AÇIK VAR..

Aylığının altında bir rakam vermek isteyen market yöneticisine itiraz eden B.D. bundan sonra başından geçenleri şöyle anlattı. “Müdürüm bana kasamda açık olduğunu ve maaşım olan paranın yarısı kadar ödeme yapacaklarını söyledi. Her gün kasada toplanan paraları kendisine verdiğimi açık veya fazlamın olup olmadığını bilmediğimi, açığım varsa da ay sonuna kadar neden bana söylemediniz benim kasamda neden açık olsun ben açık olup olmadığını bilmiyorum, madem öyle beni kasadan alıp, reyona verin ben bu şekilde çalışırsam hiç aylık alamam, başka bölümde görev istiyorum dememe rağmen, ‘çalışırsan kasiyer olarak çalışırsın yoksa git’ dediler açıktan sonra kalan aylığımı da çalışmazsam vermeyeceklerini söylediler. Ben de işten ayrıldım. Bu benim başıma gelen olay. Bir başka arkadaşıma da ‘sahte para almışsın’ diye aylığını vermediler. Giydiğimiz market önlüğünün parasını bile bizden aldılar. Sigortam yapılmadı. Benim gibi halen sigortasız çalışan birçok arkadaşımın olduğunu biliyorum. Hakkımı helal etmiyorum ve yetkili mercilerin hakkımı aramasını istiyorum” dedi.

Öte yandan; konu hakkında bilgi ve açıklama istediğimizi ilettiğimiz Meşhur Peynirci Süpermarket Gölbaşı Şube yetkilileri herhangi bir açıklamada bulunmadılar. 

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

dmoz.org
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
E-GAZETE
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

ARŞİV

banner82

banner80

banner63

banner54